powrót

EKIPA HORYZONTOWA

 

Kamila Lenczewska

Przewodnicząca stowarzyszenia i koordynatorka EVS, członkini Zarządu - zajmuje się goszczeniem Wolontariuszy Europejskich i organizacji ich pracy w placówkach edukacyjnych w Poznaniu. Z zawodu socjolożka, z zamiłowania horyzontowiczka. Zakochana w Horyzontach i działająca w nich przez szereg lat, jako wolontariuszka, sekretarka, członkini zarządu, koordynatorka EVS, reprezentantka na obczyźnie a w końcu przewodnicząca. Po paru latach pracy w hiszpańskich NGO'sach, wróciła, by pomagać w działaniach transkulturowych i międzypokoleniowych. Szczególnie bliskie jej sercu są warzywa, prosiaki, rowery, warkocze, Łazarz, pogaduchy i Erasmus Plus.

Ewa Dziewolska

Sekretarka, członkini Zarządu - w Horyzontach jest już tak długo, że nie wie dokładnie, ile czasu upłynęło od jej pierwszego projektu. Z zawodu jest przedszkolanką (lub nauczycielką nauczania przedszkolnego, jak wolą niektórzy). Wcześniej w Stowarzyszeniu realizowała projekty skierowane do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym (Klub „Za Kręgiem”), koordynowała projekt Wolontariatu Europejskiego, brała udział w warsztatach w Domu Dziecka oraz uczestniczyła w międzynarodowych szkoleniach i seminariach o tematyce związanej z edukacją wielokulturową.
 

Ula Kisiel-Grzanka

Skarbnik stowarzyszenia, członek Zarządu – swoją przygodę w Horyzontach zaczęła od bycia mentorką Very (pierwszej goszczonej przez CIM „Horyzonty” wolontariuszki w ramach EVS) oraz tłumaczenia innych wolontariuszy podczas warsztatów prowadzonych w zaprzyjaźnionych szkołach. Przez dwa lata była przewodniczącą organizacji, brała udział w szkoleniach międzynarodowych z zakresu edukacji pozaformalnej i międzykulturowej. Obecnie zajmuje się budżetem stowarzyszenia oraz wysyłaniem młodych ludzi za granicę w ramach programu Wolontariat Europejski. W wolnych chwilach spędza czas z mężem, szydełkuje, jeździ rowerem i gra w planszówki.

Michał Kłopocki

Koordynator międzynarodowy, członek Zarządu, Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych i certyfikowany trener praw człowieka Amnesty International - od lat zaangażowany w działalność III sektora głównie pracując z młodzieżą metodologią edukacji pozaformalnej w tematyce prawa człowieka, edukacji międzykulturowej i obywatelskiej. Jeśli akurat nie przygotowuje, prowadzi lub pisze raportu ze szkolenia lub warsztatu to najpewniej podróżuje albo siedzi zaczytany w najnowszej publikacji o edukacji. Wyznawca zasady, że praca tylko wtedy ma sens, gdy jest jednocześnie twoją pasją.

Mateusz Paczkowski

Członek Zwyczajny Zarządu – najmłodszy w zarządzie, aktywny społecznie, niesie pomoc podczas realizacji wielu projektów. Z zawodu fizjoterapeuta z pasją podróżnika. Od wielu lat zajmuje się dziećmi i młodzieżą, prowadzi warsztaty, organizuje wycieczki i obozy. Dobry kontakt posiada nie tylko z młodzieżą, ale i osobami starszymi, dlatego stara się angażować ludzi w projekty wielopokoleniowe. Wiecznie uśmiechnięty, uwielbia poznawać nowe miejsca, ludzi i ich obyczaje.

Marysia 'Marushka' Lebioda

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, edukacji outdoorowej, antropolożka kulturowa. Organizuje i prowadzi warsztaty i szkolenia adresowane do młodzieży, studentów, nauczycieli, grup międzynarodowych. Przez naście lat wolontariuszka rozmaitych organizacji pozarządowych, która w końcu swoje miejsce znalazła w „Horyzontach”. Współtwórczyni i koordynatorka lokalnych kampanii promujących społeczną różnorodność: "Między nami sąsiadami", "Otwarte głowy, otwarte społeczeństwo",„Wspólnie tworzymy jeden Poznań”. Współpracuje z poznańskimi Migrant Info Point i Centrum Badań Migracyjnych oraz niemiecką organizacją outdoorową Camp Adventure. Przewodnicząca Horyzontów w latach 2015-2016. Podróże rozpoczęła już jako przedszkolak, a nabytą podczas nich wiedzę i doświadczenia wykorzystuje w swojej pracy. Uwielbia się ścigać (w szczególności po lasach na dłuuugie dystanse z mapą), brudzić i biegać boso. Za wzór do naśladowania od dziecka stawia sobie Pippi Langstrumpf.

Marta Wawrzyniak

koordynatorka międzynarodowa - studentka pedagogiki specjalnej - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W przyszłości chciałaby zająć się dziećmi z autyzmem. Swoje doświadczenie i początki wiedzy w tym temacie zdobywała w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się edukacją międzykulturową. Członkini organizacji AIESEC, gdzie jest mentorem i opiekunek studentów i wolontariuszy zagranicznych. Niepoprawna optymistka, z dystansem zarówno do życia, jak i siebie. Najlepiej opisuje ją stwierdzenie: “Ciekawość zabiła kota, ale satysfakcja przywróciła go do życia.” Odważna, otwarta, z artystyczną duszą, uwielbia dalekie podróże i uszczęśliwiać ludzi - przez to sama czuje się szczęśliwa.

Kacper Grzanka

Wolontariusz, wspierający działania związne z Wolontariatem Europejskim, edukacją międzykulturową i animacją społeczności lokalnej. Z wykształcenia trębacz jazzowy, który inspiracji szuka w każdym gatunku muzycznym. Na codzień jest muzykiem aktywnie działającym na poznańskich scenach oraz nauczycielem gry na trąbce i skrzypach. Interesuje się astronomią i robieniem makiet z recyklingowych materiałów.

Ewa Weber

Wolontariuszka, wcześniej uczestniczka kilku projektów organizowanych przez "Horyzonty". Studentka kierunków: coaching, dialog i doradztwo społeczne. W przyszłości chciałaby pracować jako mediator, coach. Chętna do wspierania wszelkiego rodzaju aktywności lokalnych oraz inicjatyw międzykulturowych. W wolnych chwilach dorabia w poznańskiej cukierni i kopie piłkę w lokalnej drużynie żeńskiej. Pasjonatka gór i podróży.

Olga Stobiecka-Rozmiarek

Olga Stobiecka-Rozmiarek

członkini honorowa - edukatorka młodzieżowa, trenerka międzykulturowa, trenerka dramy. Z pasji do podróży bliskich i dalekich oraz zadawania pytań pracuje z ludźmi: młodzieżą, edukatorami, trenerami, nauczycielkami, wolontariuszami. W Horyzontach inicjowała , koordynowała i wdrażała szereg wymian i szkoleń międzynarodowych dedykowanych aktywizacji młodzieży, budowaniu dialogu między osobami z różnych kultur, wyrównywaniu szans edukacyjnych. Niegdyś przewodnicząca. W działaniach społecznych i edukacyjnych czuje się jak ryba w wodzie. Drama, a w szczególności Teatr Forum to jej ulubione narzędzie uczenia i rozwoju potencjału twórczego, wrażliwości kulturowej czy kompetencji społecznych. Uwielbia spacery po lesie, nad wodą, beztroską zabawę ze swoimi maluchami, słuchanie muzyki, tańczenie, jedzenie i spotkania z drugim człowiekiem.

Anastazja Zydor

Członkini honorowa. Nie wie, co by w życiu robiła. gdyby nie Horyzonty. Odkąd w 2005 została wysłana na wymianę młodzieżową na temat migracji na Litwę, nie może przestać organizować projektów młodzieżowych. W Horyzontach zaczynała jako wolontariuszka, potem trenerka i koordynatorka EVS. Po praktykach i EVS-ie w Niemczech pracuje jako koordynatorka projektów międzynarodowych w Centrum Edukacji Młodzieży w Bawarii. Tęskni za Horyzontami i Łazarzem, ale cieszy sie, że tyle sie tam cały czas dzieje.

Marcin Kłopocki

absolwent uzupełniających studiów magisterskich z kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent studiów licencjackich kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania Gospodarką Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Były Członek Zarządu pełniący funkcję Skarbnika stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty. Były koordynator projektu Pogromcy Nudy Reaktywacja młodzieżowego klubu na Łazarzu.  Wolontariusz przy: prowadzeniu warsztatów z dziećmi w dzielnicy Łazarz, oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Mostach i Bninie. Były Współkoordynator projektu warsztatów w dwóch szkołach na Łazarzu. Współorganizator projektu ,,Mój jest ten kawałek podłogi” promującego Instytut Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, stworzony przez Poznańskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Kulturoznawstwa. Członek Założyciel Spółdzielni Socjalnej OpenTechnologies. Wiceprezes Zarządu SS OpenTechnologies.

Maja Rachwał

wolontariuszka, z zawodu psycholog, z pasji podróżniczka. Pytania: "gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz" wprowadzają w niej ciężki dyskomfort bo zmienia się to zazwyczaj w tempie zbyt szybkim by to ogarnąć. Pobyty w Polsce spędza głównie na jedzeniu pierogów ruskich i  działaniu w Horyzontach.  Kocha słońce, poznawanie nowych kultur,  książki, surfowanie po stronach podróżniczych, Erasmus+, uczenie się języków obcych, czekoladę, pandy i morze.

Filip Galasiński

wolontariusz, chłopiec z aparatem studiujący grafikę komputerową, by móc pomalować Internet. Zwykły członek horyzontów z niezwykle dużymi pokładami energii.

Uwielbia poznawanie nowych ludzi z całego świata i spędzanie z nimi czasu prawie tak samo, jak podróżowanie. W wolnych chwilach gra, czyta, podróżuje, robi zdjęcia bądź spędza czas ze znajomymi.

Halina Piechowiak

wolontariuszka, która bardzo nie lubi produkcji zbędnych śmieci, co w dzisiejszych czasach jest dość częstym zjawiskiem. Lubi naprawiać, przerabiać, tworzyć. Upculking jest, więc jednym z haseł, które chce głosić między innymi przez warsztaty uświadamiające, że śmieci też mogą dostać drugie życie i stać się czymś wspaniałym i wyjątkowym. Przerabia także meble, tworzę rękodzieło, wierzę, że każdy maże obcować z rzeczami wyjątkowymi.

Joanna Radzimska

wolontariuszka, uczestniczka wymiany młodzieżowej „Right Bubble” w Hiszpanii, o tematyce praw człowieka, działań antydyskryminacyjnych i kwestii uchodźctwa w Europie. Brała udział w projekcie międzypokoleniowym z klubem seniora Niezapominajka, organizowanym przez „Horyzonty”. W przeszłości prowadziła warsztaty artystyczne z dziećmi głuchoniemymi i niepełnosprawnymi. Posiada niespożytą energię, którą chętnie przekaże w projektach z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Na co dzień swoją ekspresję wyraża poprzez tatuowanie. Miłośniczka zwierząt i dań roślinnych :)

Michał Śliwiński

wolontariusz, dopiero zaczyna swoją przygodę w Horyzontach. Od kiedy zaobserwował, ile ciekawych inicjatyw można zrealizować działając w organizacjach pozarządowych - zapragnął wziąć w tym udział. Muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym - specjalność saksofon. Pracuje również w szkołach muzycznych ucząc zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Czerpie satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Lubi spotkania z ludźmi, dobrą kuchnie, podróże oraz poznawanie innych kultur.

Tomasz Białecki

wolontariusz, nowy członek "Horyzontów"'- z zawodu fotograf, aktualnie student pierwszego roku Etnologii. Robi zdjęcia wszystkiemu, co popadnie. Nagrywa więcej materiału, niż kiedykolwiek będzie w stanie zmontować. Kompletny filmowy geek. Lubi historię i podróże. Jest ciekawy świata, chce codziennie uczyć się nowych rzeczy.

Alvaro Ingles Paz

He is an EVS volunteer from Galicia, the northwestern part of Spain. He is a journalist and video guy but he would rather be a cat and spend all day taking naps. He loves working with people of any age, reading, watching films and eating Japanese food.

Beka Kutivadze

comming soon

Emma Heese

My name is Emma and I'm from Germany. I'm an EVS volunteer. I chose this project because I thought of becoming a teacher. During my EVS, I'd like to learn more about the polish culture and travel through Poland. I like listening to music, dancing and spending time with people, for example with the other volunteers.

Kate Ivanidze

Gamarjoba! I am Keti from Georgia. Why Poland? It is a good question, I want to get to know Polish culture, people and language. I really want to study Polish language and now, when I am here, it is the best chance to do it. I am sure also, this project will increase my confidence and I will be more determined to achieve my goals, for example: being an active and experienced youth worker. I believe, that coming to Poland and taking part EVS project is one of the most valuable things in my life! I want also to share with people my private hobbies – travelling, campings, hiking and drawing :)

Sara Valverde Munoz

My name is Sara and I am come from Spain. I decided to come to Poznan, because I always like meeting new people from different countries, backgrounds, cultures…Also I usually create stranger things, watching weird films and going to alternative theatres. But my real passion is the cheese and looking the clouds.