powrót

OPP

   I Ty możesz przekazać 1% swojego podatku na naszą działalność statutową!

 

"Drodzy Darczyńcy, Partnerzy,

Drodzy Znajomi i Nieznajomi!

Stowarzyszenie CIM Horyzonty to organizacja zrzeszająca pełnych pasji i energii młodych ludzi. Od lat dokładamy wszelkich starań, by świat wokół nas uczynić nieco lepszym, bardziej uśmiechniętym i kolorowym. Od lat przeżywamy swoje Małe-Wielkie sukcesy na polu wyrównywania szans edukacyjnych wśród młodzieży  z mniejszymi szansami i promowania międzykulturowości.

W 2011 roku Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" doczekało się zasłużenie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

Rok 2017 stawia przed nami nowe wyzwania i cele. Wydarzenia minionych miesięcy skłaniają nas do zintensyfikowania działań w zakresie budowania dialogu międzykulturowego i przeciwdziałania dyskryminacji. Chcemy udowadniać, że różnorodność społeczna, kulturowa, religijna, to wartość sama w sobie i że otwierając się na nią, wiele zyskujemy.

Naszą misją niezmiennie pozostaje aktywizacja młodzieży i wspieranie jej rozwoju na wielu płaszczyznach. Wciąż chcemy poszerzać nasze Horyzonty, dlatego prosimy byście i tym razem wsparli nasze działania i przekazali 1% na działania statutowe CIM "Horyzonty".

Z dumą informujemy, że pieniądze otrzymane z zeszłorocznego 1%, pozwoliły zrealizować warsztaty teatralne w poznańskim Gimnazjum nr 51, z których skorzystała młodzież z tamtejszych klas, w tym z klas terapeutycznych. Widząc potrzebę tego typu działań w ww. szkole, zdecydowaliśmy się przeznaczyć tegoroczny 1% na ten sam cel. Dzięki zajęciom młodzież uczy się wyrażać i wyczuwać emocje, doświadcza pracy z własnym ciałem, doskonali umiejętność wchodzenia w relacje z drugą osobą, co ma kluczowe znaczenie nie tylko na scenie, ale przede wszystkim w codziennym życiu. A co najważniejsze uczniowie nabierają wiary we własne siły i w możliwość mierzenia się z własnymi słabościami. 


Po latach pracy z młodzieżą wiemy, że nasza działalność ma sens i warta jest wsparcia. Dlatego bardzo na nie liczymy. 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Stowarzyszenia CIM "Horyzonty"